Grudniownik bez świątecznych dodatków?

Cześć!

Mamy dopiero początek listopada, może wydawać się, że do grudnia jeszcze sporo czasu, ale tak naprawdę zostały nam cztery tygodnie 🙂 pora więc zacząć myśleć o grudniowniku, bo przecież przygoda z nim zaczyna się już 1. grudnia!

Niektóre z Was może pamiętają mój post z tamtego roku, jeśli nie – serdecznie zapraszam tutaj. Jest tam masa informacji na temat planowania albumu oraz mnóstwo linków do darmowych kart. W tym roku postanowiłam pociągnąć trochę ideę posta z tamtego roku i pokazać Wam możliwości zwykłych dodatków, które idealnie mogą uzupełnić nasz album. Grudzień to niestety miesiąc sporych wydatków, więc jeśli martwicie się o swoje portfele – nie ma takiej potrzeby! Z odrobiną chęci jesteście w stanie stworzyć świąteczny i grudniowy klimat bez masy świątecznych dodatków!

W sklepiku FamilyPortraits możecie oczywiście znaleźć mnóstwo ciekawych (i tanich!) kart i naklejek świątecznych (np. naklejki tasiemki bądź z napisami w nowej wersji!). Jeśli jesteście fanami produktów FP (jak ja :D) to z pewnością większość produktów przedstawionych poniżej macie już w domu. Sama zdziwiłam się ile z nich można wykorzystać w grudniowym albumie!

Spójrzcie jaka pokaźna ilość kart w zimowym kolorze znajdziecie w nowych, uniwersalnych zestawach – Daily Stories oraz You Are the One. Sporo niebieskości znajdziecie też w kolekcji Good Things oraz w podstawowej kolekcji Basics – Grid.

Jeśli stawiacie na tradycyjny, czerwony kolor – macie do dyspozycji kolekcje Life Is Wow, You Are My Star, natomiast w kolekcji Hygge sporo szarości i turkusu.

Moim faworytem jest jednak kolekcja Cinnamon Night z cudnymi biało-czerwonymi paskami oraz wianuszkiem ♥ oprócz tego fajne tytułowe karty w kolorze czerwieni i turkusu znajdziecie w kolekcji Crisp.

Teraz czas na kilka pomysłów z użyciem kart 🙂 na początek strony z numerami. Wystarczą białe lub złote naklejki alfabety bądź same cyferki od Heidi Swapp by powstała iście świąteczna, tytułowa karta.

Moim osobistym „must have” jeśli chodzi o uzupełnianie grudniownika to białe karty. Jeśli jeszcze nie miałyście okazji ich używać – KONIECZNIE SPRÓBUJCIE! W tamtym roku użyłam chyba rekordowej ilości i ozdabiałam je sama. Poniżej kilka pomysłów – zwróćcie uwagę, że mało który dodatek jest stricte świąteczny 🙂

Poniżej naklejka z zestawu 4 pory roku. Część napisów dedykowana jest oczywiście miesiącom zimowym – idealnie do albumu 🙂

Tutaj przyznaję, że domki są z kolekcji świątecznej, natomiast alfabet i gwiazdka absolutnie nie 😀 planerowe naklejki mają mnóstwo gwiazdek – idealnie, prawda?

kolejne ozdoby to die-cuts z kolekcji C’est la Vie oraz naklejki z kolekcji Brrr…

Karty to wspomniane wyżej nowe kolekcje – Daily Stories oraz You Are the One.

i jeszcze raz naklejki 4 pory roku oraz karta z kolekcji Basics – Grid.

Na wszelki wypadek przemalowałam sobie również czarny album 4×6 na biało. Czuję jednak, że w tak małym albumie się nie zmieszczę, mimo wszystko będzie czekał w pogotowiu gdybym zmieniła plany 🙂 Malowany album miałam w 2015 roku i wyglądał ślicznie, choć zapomniałam zabezpieczyć farbę i trochę się pobrudził po kilku wyjazdach na zloty 😉 Jeśli w tym roku wykorzystam album 4×6 – na pewno popsikam go jakimś lakierem. Jeśli Wy macie albumy bądź segregatory, które niezbyt Wam się podobają – nie bójcie się! Zaszalejcie z farbą, nie będziecie żałować 🙂

Jeśli zamierzacie prowadzić w grudniu osobny album – dajcie znać – pokazujcie albumy tutaj w komentarzach bądź na naszej grupie facebook’owej i inspirujmy się wzajemnie 🙂

ściskam!

Justyna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Facebook