kurs na zdjęcie 30x30cm + inni ulubieńcy w albumie

Witajcie!

Moje albumy przewędrowały ze mną parę ładnych zlotów, warsztatów i spotkań 😉 na większości z nich dużo dziewczyn pytało jak udało mi się zrobić takie zdjęcie:

Wydrukować zdjęcie a4 nie jest problemem, gorzej, gdy chcemy, by zdjęcie znajdowało się na całej rozkładówce 30×30. Zawsze w tym wypadku odsyłałam wszystkich do naszej projektantki Ewy ze Stalowej Kanciapy – to ona pokroiła moje zdjęcie 🙂 ale pytania narastały, moja ochota do wydrukowania kolejnego takiego zdjęcia też, więc postanowiłam poszperać trochę w internecie i moim Photoshopie. Poniżej więc znajdziecie kurs krok po kroku jak poprzecinać takie zdjęcia w programie Adobe Image Ready – jeśli macie Photoshopa – ten dodatek również powinien znaleźć się na Waszych komputerach. Nie jest to żadna nowość, ale nie natrafiłam na obrazowy kurs, a wydaje mi się, że z takim jest znacznie łatwiej. Zacznijmy więc!

Zanim przystąpimy do „krojenia” musimy wykadrować nasze zdjęcie do rozmiaru kwadratowego. Tu każdy program graficzny sobie z tym poradzi. Kolejny krok to odnalezienie w narzędziach „Slice Tool” – po lewo podświetliłam jego ikonkę oraz skrót.

Następnie prawym przyciskiem myszy klikamy na zdjęcie i wybieramy „Divide Slice”.

Pojawi nam się okienko – w pierwszym polu wpisujemy na ile kawałków w poziomie chcemy podzielić zdjęcie. Jeśli mamy standardową koszulkę – wpisujemy 3.

Następnie klikamy na pierwszy kawałek od góry i postępujemy tak samo – odszukujemy „Divide Slice”.

Tym razem dzielimy pasek w pionie, na dwa kawałki, więc w oknie „Divide Vertically Into”, w pierwszym okienku wpisujemy 2.

Kolejny – tym razem środkowy kawałek – postępujemy identycznie 🙂 i dzielimy pasek na 4 równe części.

Tak samo postępujemy z ostatnim kawałkiem. I gotowe! Ostatnim krokiem jest zapisanie obrazów. Z głównego menu wybieramy „Save Optimized As..”

W okienku które nam się pojawi musimy zaznaczyć opcję „Images Only” i mamy wszystkie pliki zapisane na naszych komputerach 🙂 nie taki diabeł straszny! Jeśli uda Wam się zrobić taką stronę, koniecznie się pochwalcie w komentarzach! Wygląda bardzo efektownie i na pewno nie będziecie żałować 🙂

No dobrze, to jakie są moje pozostałe ulubione dodatki/tricki/efekty, których namiętnie używam w moich albumach?

ETYKIETY!

Jeśli jeszcze nie jest za późno, to do każdego zamówienia złożonego w FamilyPortraits jako gratis dostaniecie takie piękne, kolorowe, małe i duże, idealnie uzupełniające każdą stronę naklejki:

Może brzmię jak wariatka, ale jeśli dobrze się przyjrzeć, to na 90% moich stron znajdzie się jakaś etykietka. Są idealne jako tło do napisów i naklejek, świetnie sprawdzają się pod stemplami, pięknie wyglądają również bez niczego 🙂

Jeśli wydaje Wam się, że stronie czegoś brakuje, przydałby się jeszcze jakiś element.. Etykietka sprawdzi się na bank!

Poza tym – etykietki są łatwo dostępne w internecie, można znaleźć sporo plików do pobrania za darmo. Są też płatne, z zestawami innych dodatków. Są również nasze polskie, od Studio Tekturek 🙂 do wyboru, do koloru.

 Ulubieniec numer trzy? BIAŁE KARTY! ♥

Niby strona wygląda OK, ale może za dużo koloru? A może karty obok siebie się gryzą? Obydwie w różu, ale jednak inny odcień? A może całkiem kolorystycznie do siebie nie pasują? Białe karty są na to idealnym rozwiązaniem 🙂

Pasują do wszystkiego i świetnie wypełniają wolną przestrzeń.

Jeśli nie ma w zestawie kart tej jednej jedynej – zawsze można ją zrobić 🙂 i tu z pomocą przychodzą białe karty w formie bazy. Fajnie też sprawdza się na nich journaling, o ile umiecie prosto pisać 😉

W moim albumie są niezastąpione! Chętnie zobaczę je w użyciu u Was 🙂 również możecie pochwalić się w komentarzach!

Mam nadzieję, że kurs Wam posłuży a pozostała treść zainspiruje do działania!

Trzymajcie się ciepło!

Justyna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Facebook